Sekret niekończącej się energii

Białko jest podstawowy element budulcowy ludzkiego ciała i dlatego też tak ważne jest dostarczenie jego odpowiedniej ilości wraz z pożywieniem. Nawet przy zachowaniu ścisłej diety, opartej na produktach bogatych w białko, wciąż może dojść do tego, że będziemy cierpieć na jego niedobór. Dodatkowym ryzykiem obciążeni są sportowcy, zwłaszcza ci, którzy stawiają na budowanie swoich mięśni. Wzrost tkanki mięśniowej jest bowiem niemożliwy bez białka. Jeżeli połączymy niedobory białkowe ze wzmożoną aktywnością fizyczną to uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego. Nasze mięśnie będą rozkładane aby dostarczyć organizmowi energii, którą spalamy podczas wysiłku.
Ratunkiem przed problemami związanymi z niedostateczną ilością białka w diecie jest zastosowanie odżywki białkowej. Dobrze dobrane odżywki białkowe można łączyć z różnymi innymi suplementami diety i stosować podczas okresów budowania masy jak i jej redukcji. Mogą być przyjmowane zarówno przez kobiety jak i mężczyzn oraz przez sportowców o różnym stopniu zaawansowania.
Często są dzielone ze względu na szybkość wchłaniania jaką wykazuje dana mieszanka, co należy odpowiednio dopasować do pory dnia kiedy to chcemy stosować daną odżywkę, czyli czy przed czy po treningu. Zazwyczaj odżywki zawierają od 60% do 90% białka w suchej masie. Jakość zależy od producenta i często można ją oszacować po samej cenie produktu.
Jednakże dobra odżywka to świetna inwestycja. Pozwoli zregenerować zmęczone mięśnie i dodać energii do kolejnych ćwiczeń. Bogata oferta na rynku gwarantuje, że każdy znajdzie odżywkę właśnie dla siebie.