Pary Młode coraz częściej marzą o niestandardowych pomysłach na wesele. Wystawne przyjęcie w restauracji przy ponadczasowych szlagierach i z menu składającym się z klasycznych potraw kuchni polskiej powoli ustępują nieco bardziej oryginalnym pomysłom. Na weselu może pojawić się DJ zamiast zespołu muzycznego, Państwo Młodzi wynajmują fotobudki, pokazy fajerwerków i inne zaskakujące atrakcje.

Dużym zainteresowaniem zaczynają także cieszyć się pokazy barmańskie. Takie show staje się urozmaiceniem imprezy, dostarcza niesamowitych wrażeń gościom i pozwala Młodej Parze wyróżnić się na tle innych wesel. Ślub z pokazem barmańskim urozmaicającym imprezę na pewno zostanie zapamiętany,
Barmani dostarczają zwykle mobilny bar, profesjonalne urządzenia do przygotowania drinków oraz efektowne szkło do ich podawania. Często specjalnie na wesela przygotowywane są karty drinków, aby wszyscy goście mogli spróbować nowości w różnych stylach i smakach. Zimny lód pozwalający stworzyć bardzo efektowną oprawę dla kieliszków i szklanek często wchodzi w skład weselnego pakietu.