Sport to najlepsza aktywność jaką możemy codziennie zapewnić swojemu organizmowi by zachować go w zdrowiu i kondycji. Pomaga on także na zachowanie zdrowia psychicznego oraz dobrego samopoczucia. Uczy jak radzić sobie z przeciwnościami losu, nie poddawać się i walczyć do końca. Sport to to czego najbardziej potrzebuje młody i zdrowy organizm by móc się prawidłowo rozwijać.
Niestety w naszym życiu sport nieraz nie odgrywa tak wielkiej roli jaką powinien. Jedni, choć to się bardzo chwiali, zamienili własny wysiłek na kibicowanie i dopingowanie w zmaganiach innych, niestety nie dając nic z siebie i często godzinami przesiadując przed telewizorem.
Inni w tym trudnym i wymagającym świecie znaleźli tylko trochę czasu na rekreację i zabawę. Niestety nasze otoczenie i własne doświadczenie życiowe nie zawsze ma dobry wpływ na uprawianie przez nas jakiejś dyscypliny. Nie każdy musi być sportowcem zawodowym i mistrzem ale większość z nas, którzy nie mamy przeciwwskazań zdrowotnych do wysiłku fizycznego powinna nie unikać go jak ognia ale wręcz go stale poszukiwać. Każdy przecież chce czuć się dobrze w swojej skórze, być silną i zmotywowaną jednostką. To niestety można tylko osiągnąć dzięki wysiłkowi, a praca fizyczna bardzo pomaga w utrzymaniu świetnego humoru i samopoczucia.